Skocz do zawartości

WITAMY NA FORUM

KONKURSY

Wrzucaj zdjęcia i bierz udział w naszych cyklicznych konkursach, awansuj do Konkursu Finałowego z dużą pulą nagród!
ZOBACZ

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY

Zbieraj punkty i wymieniaj na forumowe nagrody. Kolekcjonuj trofea i odznaczenia w zamian za aktywność.
ZOBACZ

ZŁOWIONE PRZEZ FANATYKÓW

Dodaj, oglądaj i oceniaj zdjęcia ze złowionymi rybami.
ZOBACZ

GALERIA

Dodaj swoje zdjęcia i twórz albumy.
ZOBACZ
Seb81

Film wędkarski – Slow Motion na iMovie

Rekomendowane odpowiedzi

filmwiosnaimovie.jpg

Kilka lat temu z naszych wiosennych wypraw wędkarskich powstał filmik, który miałem okazję złożyć w całość. Moim celem było ukazanie najciekawszych scen z holami ryb, nagranych za pomocą kamerek GoPro4. Postanowiłem zastosować efekty płynnego „Slow Motion”, co było możliwe dzięki nagraniom full HD 120kl/s.

Filmik składałem w prostym programie iMovie, bez stosowania efektów specjalnych na obrazie, poprawiłem tylko lekko kolorystykę i ostrość.

Film wędkarski i wybór scen

Sceny były nagrywane zarówno w bardzo słonecznych jak i pochmurnych dniach. Starałem się skrócić do minimum momenty z holem ryb i wybrać najbardziej emocjonujące fragmenty, czyli: branie, walkę holowanej ryby oraz wypuszczenie na wolność. Wybór i pocięcie odpowiednich scen zajęło trochę czasu, łącznie cały film składa się z ponad 40-stu krótkich fragmentów. Zapraszam też na podsumowanie wypraw wraz z fotkami i relacją z wiosennych wypraw.

Moim zdaniem płynne zwolnienia najciekawiej wyglądają w momencie walki i chlapania ryby oraz w trakcie podbierania. Bardzo fajnie wyszedł też sam moment brania klenia na trzeciej scence, gdzie wyraźnie widać mocne uderzenie na szczytówce.

Do filmiku dodałem w tle folkową muzykę, która nadała całości fajnego klimatu.

Nagrywanie GoPro4

Wspomnę o tym, że samo nagrywanie scen z kamerką przymocowaną do czapki to również nie małe wyzwanie. Nigdy nie wiadomo kiedy nastąpi branie, a więc bardzo ciężko jest wyłapać ten moment, a jak wiadomo baterie i karty pamięci też mają swoją pojemność. Dlatego uwiecznienie momentu od samego wykonania rzutu przynętą, po branie, hol, podebranie i wypuszczenie to naprawdę trudne zadanie.

Płynne Slow Motion

Bardzo duże zwolnienia wyświetlą się płynnie tylko jeśli sceny będą nagrane z dużą ilością klatek. Dla porównania, wszystkie fragmenty filmu były nagrane jak wspomniałem wcześniej przy 120kl/s, natomiast ostatnia scena filmu (z holem bolenia) była nagrana przy 25kl/s. Jak nie trudno zauważyć przy dużym zwolnieniu ostatni fragment filmu jest dość ostro niewyraźny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi