Skocz do zawartości

WITAMY NA FORUM

KONKURSY

Wrzucaj zdjęcia i bierz udział w naszych cyklicznych konkursach, awansuj do Konkursu Finałowego z dużą pulą nagród!
ZOBACZ

SYSTEM LOJALNOŚCIOWY

Zbieraj punkty i wymieniaj na forumowe nagrody. Kolekcjonuj trofea i odznaczenia w zamian za aktywność.
ZOBACZ

ZŁOWIONE PRZEZ FANATYKÓW

Dodaj, oglądaj i oceniaj zdjęcia ze złowionymi rybami.
ZOBACZ

GALERIA

Dodaj swoje zdjęcia i twórz albumy.
ZOBACZ

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się jesień, a to czas grubych rap! Przyjęło się, że te grube, jesienne bolenie zaczynają schodzić już głębiej i tam pomału trzeba zacząć ich szukać. Podobnie z przynętami, można teraz kombinować z wolniejszym prowadzeniem w głębszych odcinkach. Czy na jesiennego bolenia warto stosować jeszcze jakieś inne metody i techniki? Zapraszam znawców tematu do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klasycznie... szybciej, wolniej wyżej, Niżej... tutaj nie ma mądrych. Rapy są tak kapryśne, że można nie raz stawać na głowie i nic. Bardzie chodzi tu o znajomość miejsc gdzie te jesienne rapy przebywają, gdzie się pogrupowały A później trzeba pomyśleć co i jak im zaprezentować. Specjalista nie Jestem,ale przez tyle lat co lowie Bolenie zauważyłem, że trzeba wiedzieć jak się zachowuje w danym akwenie pokarm Bolenia czyli w moim przypadku ukleja, jazie, klenie krompie...

IMG_20180919_173517_097.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko, zapytałem, bo np. u nas na Wiśle na jesienne bolenie sprawdzają się też wobki głęboko schodzące, z długim sterem, lekko pękate ok.5-6cm i niekoniecznie te podłużne, jak się przyjęło - typowo boleniowe. Np. na ostatnich zawodach okręgowych rozgrywanych tydzień temu na Warszawskiej Wiśle, kilka boleni i kleni zostało wyjętych na tego typu woblery. 

• Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi