Jump to content

WITAMY NA FORUM

DARMOWA KOSZULKA

Rozdajemy koszulki Fanatyków aktywnym użytkownikom.
DARMOWA KOSZULKA

GALERIA

Dodaj swoje zdjęcia i twórz albumy.
ZOBACZ
Seb81

Jesienne bolenie

Recommended Posts

Zbliża się jesień, a to czas grubych rap! Przyjęło się, że te grube, jesienne bolenie zaczynają schodzić już głębiej i tam pomału trzeba zacząć ich szukać. Podobnie z przynętami, można teraz kombinować z wolniejszym prowadzeniem w głębszych odcinkach. Czy na jesiennego bolenia warto stosować jeszcze jakieś inne metody i techniki? Zapraszam znawców tematu do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasycznie... szybciej, wolniej wyżej, Niżej... tutaj nie ma mądrych. Rapy są tak kapryśne, że można nie raz stawać na głowie i nic. Bardzie chodzi tu o znajomość miejsc gdzie te jesienne rapy przebywają, gdzie się pogrupowały A później trzeba pomyśleć co i jak im zaprezentować. Specjalista nie Jestem,ale przez tyle lat co lowie Bolenie zauważyłem, że trzeba wiedzieć jak się zachowuje w danym akwenie pokarm Bolenia czyli w moim przypadku ukleja, jazie, klenie krompie...

IMG_20180919_173517_097.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoko, zapytałem, bo np. u nas na Wiśle na jesienne bolenie sprawdzają się też wobki głęboko schodzące, z długim sterem, lekko pękate ok.5-6cm i niekoniecznie te podłużne, jak się przyjęło - typowo boleniowe. Np. na ostatnich zawodach okręgowych rozgrywanych tydzień temu na Warszawskiej Wiśle, kilka boleni i kleni zostało wyjętych na tego typu woblery. 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information