Jump to content

Janusz

Moderators
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19
 • Punkty

  663 [ Donate ]

Janusz last won the day on March 26

Janusz had the most liked content!

Community Reputation

68 Excellent

Social Info

1 Follower

About Janusz

 • Rank
  Wędkarz
 • Birthday 04/28/1984

Personal Information

 • Ulubiona metoda wędkarska
  Spinning
  Spławik / Grunt
 • Województwo
  Mazowieckie

Recent Profile Visitors

638 profile views
 1. Tak zwany wobler łamaniec ?
 2. Filmik nie mój ?
 3. Janusz

  Jak nagrywać pracę woblera pod wodą?

  Tutaj nagrywane było z ręki ale z pomocą kolegi. Gdybym miał robić to sam, to wobek by zawisł na połówce wędki przywiązany do samej szczytówki a kamerke dał bym na sefie sticka.
 4. Janusz

  Salmo zdrożało??

  Za drogie przynęty zdecydowania. Fakt, że skuteczne i znane na świecie ale cenowo to za wysoka półka jak dla mnie.
 5. Janusz

  Kleń/Jaź na spinning.

  Sieki bzyki sobie kup. Jedne z fajniejszych na klenia. Do tego jakieś smużaki i atakuj. Ilżanka fajna woda
 6. Pacz kurła takiej ni mam ? mammam jedną styraną z garbusem i jedną z kleniem, która kupiłem dawno i też styrałem. Jakość 1 klasa no i kleniu był najfajniejszy ?
 7. Hmmm a do czego wtedy przyczepić kotwiczki i jak przywiązać przynęte? ?
 8. To Janusz też chce ?
 9. Niekoniecznie. Można dać stelaż przez całą długość woblera lub zrobić wkrętki, które przy odpowiednik wykonaniu w wklejeniu są w stanie wytrzymać bardzo dużo. Ja akurat robie przez calość.
 10. Janusz

  Sugestie, zmiany, pomysły

  Jestem na tak ale z umiarem ?
 11. Na allegro jest firma bsnizpol. Mają drut, lipe, oczka, poliwęglan itd. Mają też gotowe zestawy, które się wydają dobrą opcją na początek aby spróbować czy struganie nas wciągnie :). Lipe mają taką sobie tzn. Mi się trafiły nie równe listewki. Te lepsze kupiłem w Predator Fishing. Tam też mają sporo rzeczy dla lurebuilderów.
 12. PIERWSZY ETAP - projektowanie, struganie Aby nanieść na deseczkę jakiś kształt, dobrze jest sobie zrobić jakiś wzornik. Może być zrobiony z grubszej tektury, wycięty na płytce poliwęglanowej itp. Będzie to kształt woblera z perspektywy bocznej. Dzięki wzornikowi zachowamy w większym stopniu powtarzalność woblera który może okazać się kilerem. Za jego pomocą na listewce lipy lub balsy odrysujemy wstępny kształt naszej przyszłej przynęty. Kiedy to zrobimy, możemy przejść do grubszego strugania i stworzenia jak ja to nazywam "kształtki" (foto) Kształtki mamy gotowe. Przystępujemy dalej do wyznaczania osi pionowej woblera, oraz do wyznaczenia kolejnych kształtów. Deseczki z reguły kupujemy równe jeśli chodzi o wymiary, więc oś będzie nam łatwo oznaczyć. Oczywiście możemy zabrać się od razu do strugania, bez wyznaczania linii pomocniczych. Ja od zawsze robię to z liniami, bo tak mi jest wygodniej. Strugamy elementy oznaczone na zdjęciu fioletowymi liniami. Kiedy to zrobimy, możemy wyznaczyć kolejne linie pomocnicze do równego ścinania krawędzi. Aby to lepiej zobrazować posłużę się filmem Roberta Ciarki (woblery Joker) Kiedy wszystkie kształty mamy z grubsza ociosane, przystępujemy do szlifowania korpusu. Zaczynamy od grubszej gradacji (80) a następnie przechodzimy do drobniejszego papieru (180). Fota na dole pokazuje korpus wystrugany, gotowy do szlifu. Druga fota to korpusy po szlifie. Prezentacja kolejnego etapu budowy przynęty na dniach ?
 13. Na początek proponuje kupić kilka listewek lipy albo balsy. Lipa jest twardsza ale wybacza błędy cięcia. Balsowe korpusy można łatwo zniszczyć przez niewprawne pociągnięcie nożykiem. Do tego drut do woblerów (uniwersalnie 0.8mm), jakiś poliwęglan albo gotowe stery. Do wyważenia mogą być małe śruciny, taśma ołowiana itp. Aby zabezpieczyć woblerka przed wodą, trzeba się zaopatrzyć w Capon (impregnat). Farba podkładowa biała (ja używam śnieżki do ścian), Poxipol przeźroczysty i szpachla do drewna. Oczywiście jakieś farbki. Mogą być wszelkie farby wodne i akrylowe (plakatówki, spraye itp.) Na sam koniec potrzebny jest lakier i tutaj nie ma kombinacji. Domalux silver classic albo Harzlack extra strong to lakiery których używają strugacze :). Narzędzia to oczywiście jakiś solidny nożyk introligatorski z dobrym ostrzem, papiery ścierne (80,180). Do gięcia drutu potrzebne są szczypce okrągłe. Materiały na woblera można kupić za jednym razem np. na alledrogo lub innych sklepach internetowych. Narzędzia i chemia dostępna w marketach budowlanych. Tyle na wstępie Następny krok to projektowanie woblera i jego wykonanie od a do z. W wolnej chwili opisze w jakiej kolejności robię to ja.
 14. Janusz

  Woblerowy warsztat

 15. Janusz

  Rękodzieła - Który sklep polecacie?

  Lepiej samemu robić rękodzięło ale jak już kupuje to najczęściej oczywiście w Garbusie. Na drugim miejscu sklep Fishingstore
×

Important Information