Jump to content

Shermanscula

Members
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

 • Punkty

  16 [ Donate ]

Community Reputation

0 Neutral
 1. Shermanscula

  Dzień dobry

  Cześć, witam i dzień dobry. Jak widać po ilości moich postów 0 jestem nowym użytkownikiem tego forum dlatego też na początku chciałbym się przywitać. Witam więc i mam nadzieję że tu posiedzę długo a z biegiem czasu i zdobywanym doświadczeniem również - poza braniem wiedzy i informacji - będę mógł się swoją wiedzą podzielić z innymi, ale do tego jeszcze długa droga przede mną. Ale do sedna. Jako że jestem zupełnie nowym wiatrówkolubcą to - wstyd sie przyznać - ale jako pierwsza trafiła w moje ręce chyba - bo nie ja kupowałem najtańsza możliwa wiatrówka/karabinek B-3 czy jakoś tak ... z dolnym naciągiem zwana też obcinaczem palców. W sumie to dobrze bo po co wpędzać cię w koszty jeśli okazałoby się że mi bardzo szybko przejdzie a strzelanie mi się znudzi. Jak na ten moment po wystrzelaniu około 500-700 sztuk śrutu i mimo dość sporej - mówiąc delikatnie - nieprecyzyjności i przypadkowości lotu śrutu z tego chińskiego wynalazku to nic mi nie przechodzi a ochota na spędzanie coraz większych ilości czasu z karabinkiem nie spada a rośnie. Poza tym jako że moja praca zawodowa polega głównie na siedzeniu przed komputerem to rozruszanie kości i pobyt na świeżym powietrzu jest bardzo wskazana. I tu moje pytanie zasadnicze - jeśli tu nikt mi na forum nie odpowie to będę wdzięczny za prywatną wiadomość i tam sobie pogadamy: Czy macie, albo czy znacie jakieś ciekawe, spokojne i co najważniejsze - bezpieczne miejsca odosobnienia gdzie można by sobie spokojnie powiesić kulochwyt i tarczę i postrzelać w Radomiu? Teraz strzelam u rodzinki za Radomiem na wsijakieś 20 km od Radomia, ale to jednak nie jest idealna sprawa bo nie codziennie jest czas żeby jechać tam i spędzić kilka godzin. A gdyby w Radomiu się udało postrzelać to w zasadzie kilka razy w tygodniu albo i codziennie można by się wyrwać i pośrucić. Oczywiście z chęcią też spotkam się z Wami i postrzelam wspólnie w mniejszej lub większej grupie - chociażby żeby potestować sobie różne modele przed podjęciem decyzji o świadomym zakupie prawdziwej wiatrówki, ale to pod warunkiem że mnie nie zamordujecie za tą chińszczyznę z jaką się pojawię Postanowiłem sobie że poczekam jeszcze jakieś 1k śrutu i po wystrzelaniu kolejnego 1000 śrutu sprawdzę czy: a nie przeszła mi ochota na strzelanie b moja kobieta mnie nie powiesi za to że spędzam więcej wolnego czasu z wiatrówką niż z nią c wiatrówka którą mam nic mi nie utnie i będę miał wszystkie palce ... i jeśli odpowiedzi na każde z powyższych pytań będą zadowalające/pozytywne to kupuję coś normalnego, jakąś Slavię, Dianę albo przynajmniej Hatsana czy inne sprężynowe przyzwoite strzeladełko. I teraz to od Was siostry i bracia z Radomia i okolic i od Waszych podpowiedzi gdzie postrzelać zależy jak szybko wystrzelam ten 1000 śrucin i w końcu przesiądę się na coś co będzie można nazwać wiatrówką.
 2. Shermanscula

  Życzenia świąteczne ?

  Michał pisze:Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku,no i co najważniejsze trafnych,wymarzonych prezentów... Będę miał wymarzony prezent , bo nie musiałem pisać do Mikołaja , czego i Wam życzę .
 3. Shermanscula

  Jaki obiektyw lub filtr

  Czyli czy może mi ktoś podać czy pasują jakieś filtry ogólnodostępne w IC lub innych hurtowniach? Bo zamawiać na allegro i czekać na wysyłkę mi się nie chce.. W ogóle może możnaby założyć temat z częściami, które są zamiennikami lub pasują od innych aut, albo z częsciami, które można włąśnie kupić gdzieś łatwiej lub taniej niż w innych miejscach
 4. Shermanscula

  Jaki obiektyw lub filtr

  Witajcie Przydałoby się wymienić filtr paliwa w mojej VFRze model Rc24 z 1988 roku. Lecz jaki to ma byc filtr? na moto klasie jest kilka uniwersalnych. np 5,5 mm albo 7 czy 7,5mm. Są też rózne długości. Jaki zakupić? ktoś się orientuje? pozdrawiam.
×

Important Information