Jump to content

WITAMY NA FORUM

DARMOWA KOSZULKA

Rozdajemy koszulki Fanatyków aktywnym użytkownikom.
DARMOWA KOSZULKA

GALERIA

Dodaj swoje zdjęcia i twórz albumy.
ZOBACZ

Forum "Gatunkowe"

Metody i techniki połowu, sprzęt, łowiska, przynęty, itp.

Forums

 1. Kleń, Jaź

  Bardzo ostrożne drapieżniki, żerujące na drobnicy, owadach, robakach, które nie pogardzą też przynętami roślinnymi. Ich widowiskowe i agresywne brania powodują szybsze bicie serca. Gatunki sportowe, niejadalne, w których zakochani są liczni, głównie rzeczni spinningiści, chodź często trafiają się również spławikowcom i grunciarzom. Jak skutecznie na nie polować?

  3
  posts
 2. Boleń

  Bolenie mają oczy w du... Jeszcze kilka lat temu ten gatunek spędzał sen z oczu powiek niejednemu spinningiście, kiedy żerując na uklejach, uderzał z ogromną siłą pod samymi nogami zupełnie lekceważąc podrzucane pod nos przynęty. Dziś każdy może złowić bolenia. Kwestia podejścia i odpowiednio podanej przynęty.

  14
  posts
 3. Okoń, Szczupak, Sandacz

  Najbardziej porządane gatunki wśród większości spinningistów. Aby je złowić wędkarze wydają całe fortuny na echosondy, łódki, sprzęt i przynęty. Wszędobylskie ryby, które w Polsce znają już niemal gumę każdej marki. Ofiary spinningowych zawodów wędkarskich. O tym jak skutecznie łowić te drapieżniki dyskutujemy w tym dziale.

  5
  posts
 4. Pstrąg, Lipień, Głowacica

  Zamieszkujące specjalne odcinki rzek, jedne z najbardziej szlachetnych ryb drapieżnych, są często powodem kłótni między muszkarzami, a spinningistami. Ryby waleczne i ostrożne, trudne do łowienia, wymagające odpowiedniej wiedzy, techniki, podejścia i sprzętu. 

  1
  post
 5. Brzana

  Królowa Polskich Rzek z małymi wąsami i wydłużonym pyszczkiem a'la świnka. Żeruje w silnym nurcie, uwielbia kamieniste rafy i ... smród psującego się żółtego sera. Nie pogardzi też małą rybką, a to już wystarczy do tego aby próbować skusić ją specjalnym woblerkiem. Uwaga! Gruba żyłka to podstawa, inaczej czeka Cię nierówna walka z rybą, która nigdy się nie poddaje.

  1
  post
 6. Sum

  Najpotężniejsza ryba naszych wód, silna, często łamiąca wędki, zrywająca zestawy i demolująca wędkarzy. Spinning, grunt, bombka, trolling - wszystkie te metody są skuteczne.

  2
  posts
 7. Leszcz, Krąp, Płoć

  Co by łowili spławikowcy i grunciarze, gdyby zabrakło tych gatunków? Najliczniejsza populacja ryb nie-drapieżnych, najczęściej łowiona i najczęściej... zjadana. Pomimo, że jest ich dużo, to te największe "egzemplarze" nie trafiają się już tak bardzo często. Jak łowić grube płocie, krąpie i leszcze? Dowiecie się tutaj.

  4
  posts
 8. Lin, Karaś, Karp

  Ryby szlachetne i piękne. Roślinożerne. Przebywają w specyficznych miejscach, lubią gęstą roślinność, wymagają intensywnego nęcenia, cierpliwości oraz w przypadku karpiarzy... ciężarówki sprzętu. 

  1
  post
 9. Inne Gatunki

  Jazgarze, ukleje, krasnopióry, sapy, świnki, certy, jesiotry, miętusy, węgorze i cała reszta rybiej rodziny. Jeśli się na nie nastawiacie, zajrzyjcie do tego działu.

  • No posts here yet
×

Important Information